skip to Main Content

1973 doğumlu yazarın ilk romanı 2013 yılında yayınlanmıştır. Yaşanmış olaylara dayanan ve Fetullah Gülen örgütünün iç yüzünü yıllar öncesinden anlatan bu kitap, alanında yazılmış ilk ve (halen) tek romandır.

Yazarın Yunus Emre konulu Ayna, Sır ve Işık isimli ikinci romanı 2013 yılında, Ahi Evran ve Ahilik konulu Ejderin Kalbi isimli sinema filmi senaryosu 2014 yılında, Çanakkale Savaşı konulu Vefa isimli sinema filmi senaryosu da 2015 yılında yurt çapında düzenlenen yarışmalarda ödüllere layık görülmüştür. 2016 yılında yayınlanan Ayna, Sır ve Işık isimli romanının 2018 yılında Yunus Diye Göründüm ismiyle yeniden basımı yapılmıştır.

Yazar, senarist ve yapımcı olarak, 28 Şubat döneminde uygulanan başörtüsü yasağı, katsayı uygulaması ve insan hakları ihlalleri yüzünden yurt dışına gitmek zorunda bırakılanları konu edinen Gurbet Kuşları isimli belgesel çalışmasını tamamlamıştır. 2018-2019 yıllarında yurt içinde ve yurt dışında pek çok gösterimi ve festival katılımları gerçekleştirilecek ve TRT kanallarında da yayınlanacak olan bu belgesel gerek konusu gerekse de katılımcıları itibariyle alanında yapılan ilk ve tek çalışmadır.

Yazarın Kitapları

Back To Top