skip to Main Content
Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi

Satış Noktaları

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi

Yıldızlar arası seyahat acentasına sahip bir uzaylı, yakınından bile geçmesinin yasak olduğu Dünya’ya zorunlu iniş yapar. Hem de bu defa Amerika’da değil, Türkiye’de, Üsküdar’ın şirin evlerinin arasında, Kuzguncuk’ta buluruz onu.

Hikâye bu ya, uzaylı Voxy’nin akıbeti sırf payını başkası yemesin diye yıllarca sevmediği halde Ezine peyniri yiyebilecek kadar bencil olan Fulya’nın insafına kalır. Kariyer planlamasında dünyayı kurtarmak olmasa da iş başa düşmüştür. Tek işi magazin programları izlemek olan ekürisi Melek, yakışıklı prensi Arslan, soğuk bilim insanı Yetkin Tokel ve şark kurnazı Feyyaz’la NASA’ya karşı yarışırlar. İşin içine bir de oğlunun mürüvvetini Dünya’nın sonundan önce görmek isteyen bir anne girince olaylar halay başına kadar uzanır.

Peki Dünya’yı kurtarmak mümkün müdür? Bir avuç mahalleli NASA’dan daha hızlı olabilir mi? En önemlisimilli madenimiz bor konusunda en yetkili merci olan ve kül yutmazlığıyla nam salan Hamdi Bey’i ikna edebilecekler midir?

Sevgisininsağlamasını yapma fırsatını bulup bocalayan Fulya ve birbirinden renkli ama sıradan ekibiyle insanlığın akıbeti ne olacaktır?

Sıcacık ve bol kahkahalarla dolu bu kitapta kendinizden parçalar bulacaksınız!

Ve üzgünüz, bu kitaptan sonra mahallenizdeki arsaya bakarken bir uzay gemisi görmeyi umacaksınız.

Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi

Kitaptan Alıntılar

"Eskiden ‘karşıya geçemiyorum, bilet parası verir misin?’ diye dilenirlerdi. Olay ne ara ‘Gezegenime dönemiyorum, yakıt parası verir misin?’ e döndü, vallahi çok şaşkınım. Bu yaratıcılık karşısında etkilenmedim desem yalan olur. Hadi yine iyisin. Gelirken dükkândan para bozdurmuştum. Hadi al şu on lirayı da olaysız dağılalım.”
"Bilmediğin bir şey var; bana net bir fayda sağlamayan hiçbir şey için kendimi zora sokacak aksiyonlar almam."
“Başka bir yolu olmalı. Yıldızlar arası seyahatlerinizin dinlenme tesisi olsun Dünya. Gözleme-ayran yuvarlayıp devam edersiniz. Çok mu zor?"

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top