skip to Main Content
Yazdıklarıyla Yaşayanlar I

Satış Noktaları

Yazdıklarıyla Yaşayanlar I

Öldükten sonra tüm yazdıklarının yakılmasını isteyen Kafka, en büyük zaafı kumardan kaçıpKumarbaz‘ı yazan Dostoyevski, varlığına delil ararken elinde kalem bulan Camus, bir savaşın ortasında tüm coşkusuyla yurtsuz kalan Stefan Zweig ve daha birçok yazarın o bilmek istediğimiz hikâyeleri…

Yazdıklarıyla Yaşayanlarruhunuza dokunan büyük yazarların eserleriyle iç içe geçmiş hayatlarını anlatıyor. Hasan Saraç, okuma serüveninde yazarlarla kurduğu dostluğaokurlarını da dahil ediyor.

Altını çizdiğiniz cümlelerin sahiplerini yakından tanımak, hikâyelerinin hikâyelerini dinlemek ve yazarların hayatlarına şahit olmak içinYazdıklarıyla Yaşayanlardoğru bir kitap.

Yazdıklarıyla Yaşayanlar I

Kitaptan Alıntılar

“Yazmak hayatın kendisi değildir ama bazen hayata dönüşün bir yolu olabilir.”
“Yazmak istediğim hikâyeler beni hiç rahat bırakmaz. Odamdayken sanki hepsi çevremi sarmış gibi gelir bana; küçük şeytanlar, biri kulağımı bir diğeri burnumu çekiştirir ve her biri ‘Beni yazın, efendim, ben güzelim,’ der.”
“Okuyucuyu yeteneksiz sayarak yazmak istediklerini sadeleştirme çabasına girişenlerin neden oturup yazdığını anlamıyorum.”
“Düşünce bir hak olmaktan daha fazlasıdır –insanın nefesinin ta kendisidir. Düşünceyi engelleyen her kimse, insanın kendisine saldırmış olur. Hak söz konusu olduğunda, konuşmak, yazmak, yayınlamak, kesinlikle birbirinden farksızdır. Onlar eylem halindeki zekânın ebedi halkalarıdır; onlar düşüncenin sesli dalgalarıdır.”

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top