skip to Main Content
Sherlock Holmes 2- Kızıl Dosya

Satış Noktaları

Sherlock Holmes 2- Kızıl Dosya

Baker Sokağı’ndaki 221 B numaralı evindeki ünlü kiracı Sherlock Holmes…

Zekâsı, karizması ve çokça huysuzluğuyla bilinen, çözülemeyen tüm olayların içinden alnının akıyla çıkan başarılı dedektifin aksiyon, eğlence ve heyecan dolu maceraları yeniden okurlarla buluşuyor!

Doktor Watson, Afganistan dönüşünde Sherlock Holmes’le bir kimya laboratuvarında tanışır, birlikte Baker Sokağı’ndaki evlerine taşınırlar ve macera başlar!

Brixton Caddesi’nde işlenen gizemli bir cinayet: Bomboş bir oda, sahipsiz bir altın yüzük, duvara kanla yazılmış bir not, ölüm sebebi belirsiz bir ceset… Holmes ve Watson bu ilk maceralarında nelerle karşılaşacak? Amerika’nın uçsuz bucaksız çöllerinden savrulup gelen hazin bir aşk hikâyesi, Londra’daki cinayetlerle nasıl ilişkilendirilecek?

Sir Arthur Conan Doyle’un ünlü kahramanı Sherlock Holmes’ün ilk defa okurla buluştuğu Kızıl Dosya, gelecek birçok maceranın sıfır noktası!

Sherlock Holmes 2- Kızıl Dosya

Kitaptan Alıntılar

"İnsan beyni bir evin tavan arasına benzer; bunu herkes kendine göre ölçer, biçer ve döşer. Ancak bir deli bu alanı olur olmaz şeylerle doldurur."
"Akıllı bir adam, bir damla suya bakarak bunun Atlantik Okyanusu'ndan mı yoksa Niagara Şelalesi'nden mi alındığını anlayabilir; bunun için coğrafya bilmesi şart değildir."
"Gördüklerimi belleğimde tutma yeteneği sanki bana doğuştan verilmiş!"
"Bir aptal, kendinden daha aptal birine hayranlık duyar."
"Her erteleyiş, katile yeni bir suç işleme imkânı sağlar."
"Bu dünyada ne yaptığın hiç önemli değil. Önemli olan insanları ne yaptığına inandırdığın."
"Büyük bir zihin için hiçbir şey küçük değildir."
"En olağan suç genellikle en gizemli olandır."
"Dâhi olmak, sonsuz gayret gerektirir."
"Dehanın acıya dayanmada sonsuz bir kapasitesi olduğunu söylüyorlar. Çok kötü bir betimleme ama dedektif işine uyuyor."
"İnsanoğlunun gerçek çalışma alanı insandır."
“İnsan beyni, bir evin tavan arasına benzer; bunu herkes kendine göre ölçer, biçer ve döşer. Ancak bir deli bu alanı olur olmaz şeylerle tıklım tıklım doldurur ve sonra da bu ıvır zıvır arasında tam zamanında işine yarayacak bir şeyi bulmakta zorluk çeker. Oysa becerikli bir işçi, bu tavan arasına neler koyacağını ayrıntılarıyla düşünür önce."
"Akıllı bir adam, bir damla suya bakarak bunun Atlantik Okyanusu’ndan mı, yoksa Niagara Şelalesi’nden mi alındığını anlayabilir; bunun için de coğrafya bilmesi ya da buraları görmesi şart değildir."
"Gördüklerimi belleğimde tutma yeteneği sanki bana doğuştan verilmiş!"
"Dehşet, hayal gücünün besin kaynağıdır."

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top