skip to Main Content
Bozkır

Satış Noktaları

Bozkır

“King, Dartmoor’un karamsar havasını nefes kesici bir şekilde aktarırken bölgeye ait efsanelere yeniden can veriyor. Etkili anlatımına direnmek mümkün değil.” —New York Times Book Review

“Ayrıntılı ve büyüleyici… 221B Baker Sokağı’nın meşhur kiracısına dair şu ana kadar yazılmış en başarılı uyarlama.” —Houston Chronicle

Sherlock Holmes’ten bir mektup alan Mary Russell tekrar yola çıktığında bu çağrının evliliklerini biraz daha hareketlendirmek için olduğunu sanmıştı. Kendisini bir midilli üstünden sertçe düşüp yere kapaklanırken bulduğunda aslında kocasının daha iyi seçenekleri olabileceği konusunda söylendi. Fakat bu macera sandığından çok daha zorlu geçecekti.

Sherlock Holmes, eski bir dostunun bir davayı çözmesi için yardım istemesi üzerine Dartmoor’a gittiğinde kendisini tekrar Baskervillelerin Konağı’nda, benzer bir hikâyenin ortasında bulur. Fakat kurulan tezgahın sonuçları bu sefer daha büyüktür. Peki Sherlock Holmes ve yeni ortağı Mary Russell bu vakadan canları sağ kurtulmayı başarabilecek midir?

Sherlock Holmes’ün yanına en az kendisi kadar zeki bir karakteri koyan Laruie R. King, bu yeni ikilinin karmaşık ilişkisini ustalıkla kaleme alıyor.

Sherlock Holmes maceralarından vazgeçemeyenler içinmutlaka okunması gereken bir roman!

Bozkır

Kitaptan Alıntılar

"Dartmoor canlıydı. Yaşıyordu, farkındalık sahibiydi ve muhtemel işgalcilere karşı başının çaresine bakabilecekti."
"Sırılsıklam olmuş çoraplarımı geri kalanım gibi görmezden geldim. Sanki kuaförden dönüyormuşsun gibi davran Russell, diye direttim kendime. Aranın kötü olduğu bir tanıdığı uygunsuz davranışlarından dolayı fırçalamak için gelmişsin gibi düşün. Başını dik tut ve onları bu zevkten mahrum bırak."
"Ölüler için çalışmak zor, ölmekte olanlar için çalışmak ise daha zordu. Ne de olsa ölülerin sonsuza kadar zamanı vardı. Baring-Gould’un ise yoktu."

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top