skip to Main Content
Bir Aklın Savaşı

Satış Noktaları

Bir Aklın Savaşı

Ya insanoğlunun geleceği ya da yok olmasının nedeni olabilecek bir çocuk hakkında on beş dile çevrilmiş uluslararası bir bestseller, ödüllü bir Japon gerilimi!

Washington DC’de yapılan bir toplantıda Başkan, ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit konusunda bilgilendirilir; Afrika’da inanılmaz zekâsıyla göz dolduran Akili adında üç yaşında bir çocuk. Öyle ki şimdiye kadar dünyadaki en zeki varlıktır ve kısa sürede tüm dünyayı kapsayan bir kurgunun ana parçası hâline gelir.

Ve Amerikalı bir asker Jonathan Yeager… Bu -sözde- insanlık tehdidini ortadan kaldırmak için Beyaz Saray emriyle uluslararası bir paralı asker grubuyla Kongo yoluna düşer. Ancak Yeager’ın hasta bir çocuğu vardır ve Akili, oğlunun hayatını kurtarmak için tek umudu olabilir.

Bir yanda oğlunun iyileşmesi için her şeyi yapabilecek paralı bir asker, bir yanda çıkarlarıyla örtüşmediği için tüm dünyanın peşinde olduğu küçük bir çocuk…

Bu yeni dünyanın kapısını aralamaya güçleri yetecek midir?

Konomsky Aksiyon Yazarları sıralamasında dünya çapında birinci seçilip geleceğin en çok konuşulacak yazarları arasında gösterilen Kazuaki Takano’nun kaleminden; insanlığın dönüşümünün hikâyesi…

“Şayet bizden sonra yeni bir insan gelişecekse, Takano açıklayıcı bir şekilde bunun nasıl olacağını gösteriyor.” – Amazon

“Satış rekorları kıran Japon yazar Takano; okurunu insan ırkını kurtarmak için Kongo’ya gönderdiği dört kişinin peşine takarak­ hücre manipülasyonu, mikrobiyoloji ve psiko-kültürel analizleri harmanladığı bir dünyanın kapısını aralıyor.”Kirkus Review

Bir Aklın Savaşı

Kitaptan Alıntılar

* “Bu kitap; felsefe, politika, evrim, coğrafya, bilim, sosyoloji, askerî, psikoloji, silahlar, duygular ve sevgiyi birleştiren bir başyapıt. Bu kitapta bulunan çoğu ilgi çekici unsur, diğer ülkelerin coğrafyası ve kültürleri de dâhil olmak üzere, içinde bir hakikati barındırıyor. Ayrıca insanlığın dönüşümü konusunda da çok ilginç detaylar mevcut... Bir insan bizden sonra dönüşüp geliştiyse, Takano açıklayıcı bir şekilde nasıl olacağını gösterdi.”
* “Akıllı, hızlı, tempolu ve şaşırtıcı... Bir ‘süper insan’ fikri üzerine odaklanan bu roman, bazı büyük soruları sorgulamakla birlikte okuyucuları her sayfada yeni bir tahminin peşinde sürükleyen gerilim yüklü bir kurgu. İçerisinde büyük ölçekli sırlar var; kimi oldukça kişisel, kimi ise insanlığın geleceğini etkileyecek kadar güçlü. Dahası kitabın sonunda bu küresel temelli bireylerin nasıl bütüne bağlandığını öğrenmek okuru fazlasıyla şaşırtmaya yetiyor.”
* "Güçlü içeriği, şok edici detaylarla bezeli kurgusu ve sorunsuz bir üslup ve tercümesiyle okura sunulan bu eser, Kazuaki Takano'nun başarılı kalemini okura sunuyor."

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top